Ateşle Oynayan Kız

Oy Ort: 6.1 / 10
Toplam Oy: 33
Ateşle Oynayan Kız izle
18+
Tür:
Gerilim, Roman, Suç
Dil:
Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj
Yapım Yılı:
2009
Kategori:
İMDB 7.0 +, Ölmeden izle
Yapım:
İsveç, Danimarka, Almanya
IMDB Puanı:
7.2
Film Süresi:
Yönetmen:
Daniel Alfredson
Oyuncular:
Lena Endre, Michael Nyqvist,
Serinin Diğer Filmleri:
Ejderha Dövmeli KızAteşle Oynayan Kız Arı Kovanına Çomak Sokan KızÖrümcek Ağındaki Kız

Filmin Konusu

The Girl Who Played with Fire 2009 Film

Lisbeth ,kendisine taciz eden Bjurman’a haddini bildirir ve 1 sene sonra Stokholm’e geri döner. Bir süre sonra gazeteci , gazetecinin eski sevgilisi ve Bjurman öldürülür. Bütün gözler lisbeth’in üzerine çevrilmiş durumdadır.
Esk Dostu aynı zamanda da suç ortağı olan Mikael Blomkvist onu temize çıkarmaya çalışır fakat cinsel suç ağına hemde derin bir komployla karşı karşıyadırlar.

”Ejderha Dövmeli kız” devam filmi olan ”Ateşle Oynayan Kız” aynı başarışıyı gişede tekrarlamıştır. Sinemada yoğun bir ilgi görmüştür .Daha şimdiden önümüzdeki dönemlerin Klasik romanları arasında kabul edilir.

S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Bu Filme 19 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. muallimath says:

  ılkınden daha da sıkıcı hale getırebılmısler helal olsun uc nasıl acaba daha da kotusunu cıkardılar mı kı merak edıyorum

 2. esed says:

  +18 sahnelerin olduğu aile ile zilenmeyecek bir filmdir dikkatinize.admin bu uyarıları yazdığım yorumları neden yayınlamıyorsun merak ediyorum

 3. Sirius Arcturus says:

  Öncelikle film hakkındaki yorumlara bakıldığında son derece bilgisiz ve bilinçsizce bazı eleştiri ve yorumlarda bulunulduğu görülmektedir. Bu filmlerin bir kitap serisi uyarlaması olduğu her tarafta belirtilmesine ve Filmin Konusu başlığı altında da yazılı olmasına rağmen, bunu bilmeden film hakkında "Üçüncü seriye bağlantı kurmak adına çekilmiş bir film" gibi sığ ve beyin yakan bir yorum elbette can sıkıcıdır. (Maalesef pek çok harika filmde ve baş yapıtta aynı durumla karşılaşıyoruz)
  Bilmeden ve araştırmadan yorum yapma ve eleştirme alışkanlıkları olanları bir kenara bırakırsak filmde yine serinin ikinci kitabına büyük oranda bağlı kalınmış fakat ilk filmde olduğu gibi önemli detaylara bu filmde de maalesef yer verilmemiş. Üçüncü filmi henüz izlemedim ama önemli ipucu ve detayların atlanması olası. Filmde gözden kaçan çekim hataları dışında (yangın sahnesinde Sarışın Dev'in evi dışarıdan tutuşturmasına rağmen alevlerin pencerelerden yani içeriden çıkması gibi) filmin sürükleyiciliği ve seyir zevki ortalamanın oldukça üstünde.
  Belirttiğim gibi önemli bazı bilgilerin atlanmış olması dolayısıyla diyaloglarda mecburi bir kısaltma ve hatta yanlış bilgilendirmeye gidilmiş. Bu Türkçe Dublaj yapanların bilgisizliği ya da fazla kafa karıştırmamak adına tercihleri de olabilir. Örneğin kirli polis memuru Björk'ün Zala'yı M.Blomkvist'e anlattığı sahne. Aslında Zala bir KGB ajanı değildir. KGB Sovyet Rusya döneminde kurulan sivil bir istihbarat teşkilatıdır. Oysa Zala bir GRU ajanıdır. GRU Rusya'nın Askeri İstihbaratının adının kısaltmasıdır ve operasyonel gücü olan birim KGB'den ziyade GRU'dur. Aslında sahada görev yapmaları dolayısıyla KGB'nin GRU yanında oldukça basit memur istihbaratı olduğu söylenebilir. (Kitapta da bu özellikle vurgulanmıştır.)
  Yine kirli polis Björk İsveç gizli polis teşkilatı olan SAPO ajanıdır ve avukat Bjurman da tesadüfen bu birime ve Zala'nın varlığına dahil olmuştur. SAPO aslında polis teşkilatı bünyesinde yer alan gizli bir polis teşkilatıdır ve operasyonel yetki ve görevleri bulunmamaktadır. Sadece istihbarat amaçlıdır.
  Fakat üçüncü filmde de görüleceği üzere SAPO bünyesinde de yasa dışı operasyonlar yapan, dönemin Başbakanı dışında en yetkili kişilerin dahi varlığından haberdar olmadığı ayrı bir gizli birim kurulmuştur.
  Ağırlıklı olarak Lisbeth'in yargılanması ve mahkeme sürecinin geçtiği üçüncü kitapta (filmde), M,Blomkvist, Lisbeth'in hayatını kurtarmış olması karşısındaki borcunu ödemeye çalışacak ve bu gizli birimi deşifre edecektir.
  Yeri gelmişken Bjurman'ın bazı yerlerde avukat bazı yerlerde savcı olarak geçmesi kafaları karıştırabilir. İsveç Hukuk Sisteminde savcılar esasen avukatlarla aynı statüde fakat Kamu Avukatı pozisyonundalar. Avukatlar da bir nevi özel savcı konumundalar ve mesleklerinin kamuyla yakından ilgileri var. Zaten Lisbeth'in vesayet amiri ve Denetim Memuru'nun bir avukat olması da bunun sonucu.

  • doc Papillon says:

   Harikasın, yüreğine sağlık. Yıllar önce her cildini bir iki günde okuyup bitirdiğim kitapların filmi... öyle etkilendim ki bilgisayarla yapabildiğim tek şey film izlemek seviyesinde olsa bile Lisbet hayatımın idolü oldu ve günlük yaşamda karşılaştığım olumsuzluklar karşısında ya da beş para etmez insanların haksızlıkları karşısında " Lisbet olasım var" en sık tekrarladığım cümle oldu...kitaplar muhteşemdi; yazarın hayal gücü kurgusu inanılmazdı... erken yaşta vefatı beni gerçekten çok üzdü ama belki diğer tarafta Yazarın imza gününde karşılaşırız... Allahtan ümit kesilmez?
   Not: Açıklama anlayan için çok açıklayıcıydı, yüreğinize sağlık?

 4. Bozo says:

  ne kadar çok yan karakter var anlamadım.filimdeki isimleri kafamda tutmaktan filmden bişi anlamadım...DEİŞİK.

 5. Cefri says:

  Ejderha Dövmeli Kız filminin ikinci serisi. Ancak gerek tarz gerek konu olarak alakası yok. Birinci filmin yeri çok ayrı. Üçüncü seriye bağlantı kurmak adına çekilmiş bir film. Eğer seri izlenmek isteniyorsa izlenmeli. Zira bağımsız bir film olarak izlemek anlamsız olacak ve izleyiciye keyif vermeyecektir. Önce serinin ilk filmi “Ejderha Dövmeli Kız” filmini izleyiniz. İyi seyirler

 6. Venedik says:

  İlkinden daha saçmaydı.O kadar kan kaybıyla nasıl yaşasın.Lisbeth gazeteciyle bir araya bile gelmedi.Sıkıcıydı.

  • doc Papillon says:

   Demek çok sıkıcıydı... anladım
   Anlamadığın için olabilir belki ... bence kasma, bırak dağınık kalsın?

 7. ... says:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 8. mezarkabul says:

  keyifli güzel film di sira 3. serisini izlemek var

 9. devrim says:

  ilk seyredecekler için,,,önce ejderha dövmeli kız ı izleyin....izlenebilecek güzel bi film..tavsiye ederim..ölmeden izle kategorosine boşuna girmemiş...

 10. Hextech Annie says:

  Filmi izlemedim annie ile alakalı
  Stun açık flash ulti koyuyo rakip tek yiyo
  Annie ateş yaktıı kül yağdıı

 11. bayann_tugba says:

  ejderha dövmeli kız kadar mükemmel değil

 12. TREJ says:

  Ejderha dövmeli kizin yaninda cok sönük kalmiş

 13. secenek says:
  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.
 14. berta says:

  bu filmin hic bi serisini izlemedin pek ravet gormedi yorumlar hep kotuydu burdada yorum dahi yok izleyenler yorum yapsa anlarız

  • sahın k says:

   bende senin gibi düşünerek şimdiye kadar hiç seriyi izlemedim ama dün ejderha dövmeli kız ı izleme fırsatım oldu muhteşemdi.daha önceden izlemediğime pişman oldum.