Oppenheimer

S.S.S Film Silinmişse Rapor Edin

Oy Ort: 8.2 / 10
Toplam Oy: 194
Oppenheimer izle
R
Tür:
Biyografi, Dram, Tarih
Dil:
Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj
Yapım Yılı:
2023
Kategori:
İMDB 7.0 +
Yapım:
ABD, İngiltere
IMDB Puanı:
8.6
Film Süresi:
Yönetmen:
Christopher Nolan
Oyuncular:
Cillian Murphy, , ,

Filmin Konusu

Oppenheimer 2023 Film

J. Robert Oppenheimer, II. Dünya Savaşı sırasında Manhattan Projesi adı verilen bir program kapsamında nükleer silah üretimi için çalışmalar yapılan Los Alamos Laboratuvarı’nın yöneticisiydi. Bu film, Oppenheimer’ın atom bombasının geliştirilme sürecindeki rolünü odak noktasına alıyor. Oppenheimer’ın, İkinci Dünya Savaşı sırasında atım bombasının icat edilmesindeki katkıları ve rolü bu filmde gözler önüne seriliyor.

Bu Filme 30 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

Sadece üyeler yorum yapabilir ve tüm yorumları okuyabilir. Giriş Yap - Kayıt Ol
  1. Nusret says:

    ABD işlemiş olduğu insanlık suçlarından birisine daha itiraf gibi bir film yapmış. Yine... Şimdi ben bu filmi izlediğimde "zavallı Oppenheimer" diye mi düşünmeliyim. Yoksa ABD tarafından katledilen, kanserle yavaş yavaş ölen, 2-3 neslini de mahveden 200.000 den fazla masum sivil Japon vatandaşının torunlarının acılarından birde para kazandılar mı demeliyim. Yahudilerin dimsah göz yaşları baydı artık. Tarihe işlenmiş katliamlarda imzaları var. Halen Filistin'e yaptıkları gibi...

  2. Hakank66 says:

    Açık söyleyeyim filmi beğenmedim, İMAX de seyretmiştir; ses efektleri dışında özellik yok. Sadece bombanın geliştirilmesi kurgulansaydı daha iyi olurdu. Belki tek olumlu baktığım nokta kurban bayramında herkes mutlu olduğunda koyunların kurban gittikleri gibi 200 küsur bin insanın ölümünü bombayı patlatanların şampanyalarla kutlaması tarzı eğlenceleri benzerliği yansıtmış olmaları.

Daha Fazla Yorum