Anya Taylor-Joy

Anya Taylor-Joy, altı çocuğun en küçüğü olarak Miami’de doğmuştur. Annesi Afrika-İspanyol-İngiliz, babası ise İskoç-Arjantinlidir. Hayatını Arjantin ve İngiltere arasında gidip gelerek yaşayan Joy’un babası uluslararası bir bankacıdır, ancak her şeyini yarış motorlu botlara vermiştir. Altı yaşına kadar Arjantin’de yaşayan Anya, daha sonraları Londra’ya taşınmıştır.

Bir aktris olmayı çok gençken istemiş ve bu isteği ona modellik işi teklif edildiği zaman mümkün olmuştur. 14 yaşında New York’a taşınmak için para biriktiren Joy, 16 yaşında oyunculuk yapmak için okulu bırakmıştır.

Anya’nın The VVitch: A New-England Folktale’deki (2015) muhteşem performansı ve bu performansla ilgili Sundance festivalinde elde ettiği olumlu değerlendirmeler onun inanılmaz potansiyelini tüm dünyaya duyurmuştur. Daha sonra Luke Scott’ın yönettiği ve Kate Mara’nın rol aldığı bilim-kurgu/gerilim filmlerinden biri olan Morgan (2016) adlı filmde baş rol oynayan Joy, 2017 yılında M. Night Shyamalan’ın korku-gerilim filmi Parçalanmış’da (2016) baş rolü üstlenmiştir ve filmde kişilik bölünmesi olan gizemli bir adam tarafından kaçırılan bir kızı oynamıştır.

“Endeavour” (2014), “Viking Quest” (2014) ve “Atlantis” (2013) filmleri ile de tanınan Taylor-Joy, 8 yaşına kadar sadece İspanyolca konuşmuş, Londra’ya taşındıktan sonra İngilizce öğrenmiştir.

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

Sadece üyeler yorum yapabilir ve tüm yorumları okuyabilir. Giriş Yap - Kayıt Ol
  1. üzgün saksafoncu says:

    kızın sürekli yüzüne odaklandığım için fiziğine dikkat etmemişim yüzü güzel olduğu gibi fiiziğide güzelmiş boyu 168 cm bacakları dümdüz kısacası dış görünüş olarak 10/10 bir kadın umarım içide güzeldir

Daha Fazla Yorum