Edgar Ramirez

Édgar Ramírez, 25 Mart 1977 yılında Venezuela‘da dünyaya geldi. Bir avukat anne ve subay babanın tek çocuğudur. Almanca, İtalyanca, İngilizce, Fransızca gibi dilleri konuşabilmektedir.

Bello Katolik Üniversitesinde Gazetecilik bölümünü okudu. Ayrıca okuduğu okulun Sinema bölümünde ki öğrencilerin çektiği bazı kısa filmlerde rol aldı ve bu sayede de oyunculuk sevdası başladı. İlk olarak 1990 yılında Cuando llega el amor isimli TV serisinde yer aldı. 3 sene sonra ise iAqui espaantan! isimli projede yer aldı.

8 yıl kadar oyunculuktan uzaklaşan ve bu süreç zarfında gazetecilik mesleği ile uğraşan Édgar Ramírez, 2001 yılında …sol y lluvia isimli proje ile sinema dünyasına geri dönüş yaptı. 2002 yılında da El nudo isimli filmde Gustavo rolü ile kameraların karşısına geçti. 2003 yılında Yotama se va volando ve Cosita Rica isimli TV dizisinde rol aldı.

2004 yılında Punto y raya isimli filmin yanı sıra, Ser bonita no basta isimli TV serisinde boy gösterdi. 2005 yılında yer aldığı Domino filmi onun ilk başrolü idi. Aynı zamanda 2006 yılında da El Don ve Elipsis isimli filmlerde boy gösterdi.

2007 yılında Son Ültimatom ile Amerika’da yayınlanan bir projede ufak bir rol alma şansı buldu. Zira bu filmin yanı sıra, ülkesinde yayınlanan Cyrano Fernandez isimli filmin de başrolü olarak karşımıza çıktı.

2008 yılında yer aldığı Bakış Açısı ve Che 1 – Arjantin isimli sinema filmlerinde rol alan Édgar Ramírez, 2010 yılında da Carlos isimli TV dizisinde “Carlos” rolü ile kadın fanlarını büyüledi. 2011 yılını ise Saluda al diablo de mi parte isimli tek bir proje ile sonlandırdı.

2012 yılında yer aldığı Titanların Öfkesi, Kollarımda Kal ve 00:30 – Zero Dark Thirty isimli filmlerle beraber Hollywood’a açılma şansı buldu. 2013 yılında Libertador ve Danışman gibi projeler de rol alan Édgar Ramírez, 2014 yılını ise Bizi Kötülerden Koru isimli filmle geçirdi.

Bu süreç zarfında Amerika’da oyunculuk eğitimleri almaya başlayan Édgar Ramírez, 2015 yılında Kırılma Noktası ve Joy isimli projelerle tekrar karşımıza çıktı.

Aynı zamanda 2016 yılında yayınlanacak olan Blanco o negro nunca gris isimli TV dizisinde rol alacak. Gold, Hands of Stone, The girl on the Train ve Unititled Ramirez – Jakubowicz Project isimli proje ile de 2016-2017 yıllarını tamamlamayı planlıyor.

Öğrencilik döneminden sonra Avusturya’da 1 sene kadar oyunculuk eğitimi almak için yerleşen Edgar Ramirez, ileri derece de bir katoliktir. Oyunculukla öğrencilik dönemlerinde tanıştığını ifade eden Ramirez, bir röportajında ise bu şekilde açıklama yapmıştır;

“Oyunculuğun insan doğasını keşfederken şiirsel bir yol olduğunu düşünüyorum. Benlik kavramını keşfetmek oldukça önemlidir. Oyunculuk fazlası ile disiplin, titizlik, kendine bakabilme ve düzen isteyen bir iş. Bu nedenden dolayı her anlamda kendinle ilgilenmen ve bu mesleği hayata koymak adına farklı şeylerle vakit harcamaman gerekir.”

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

Sadece üyeler yorum yapabilir ve tüm yorumları okuyabilir. Giriş Yap - Kayıt Ol