Emile Hirsch

Emile Hirsch, tam adı ile Emile Davenport Hirsch, 13 Mart 1985 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğa henüz 5 yaşında reklam filmleri ve diziler de bölüm oyunculuğu ile başlayan Emile Hirsch, daha sonra ki süreçlerde ise oyunculuk becerisi ile pek çok yapımcı tarafından takip altında tutulmuştur.

Hem oyunculuğu, hem de okulunu aynı anda sürdüren Emile Hirsch, her geçen yıl daha kaliteli yapıtlarda rol almaya başlamıştır. Bu da onun ciddi bir yükseliş yakalamasına aracı olmuştur. 1996 yılında Kindred: The Embraced isimli TV serisinde Abel rolü ile henüz 10 yaşındayken beğenileri toplayan oyuncu, her sezon farklı bir dizi ile karşımızaç ıkmayı da ihmal etmedi.

Daha sonrasında ise 1998 yılında TV filmi olan Houdini ile beraber kendisini beyaz perdeye taşıdı. Bu süreçten sonra 1999 yılında üst üste reyting kaygısı çeken bazı dizilerde rol aldı. Genç Cadı Sabrina, Two of a King, Promised Land, The Pretender gibi TV dizileri birkaç bölüm sonra reyting sebebiyle son buldu.

2 yıl kadar oyunculuğa verdiği ara sonrasında Wild Iris isimli TV dizisi ile ekranlara dönen oyuncu, bu süreçte ise 14 yaşındaydı. Genç kızlar tarafından yakışıklılığı sayesinde aranan bir oyuncu olmasına yardımcı olan projesi ise İmparatorlar Kulübü idi. Daha sonra ise The Mudge Boy, Komşu Kızı ve Hayali Kahramanlar isimli 2004 yapımı projeler de rol aldı.

2006 yılında yer aldığı Rehine isimli sinema filminde Johnny Truelove isimli karaktere hayat veren oyuncu, burada da pek çok eleştirmen tarafından tam not almıştır. 2007 yılında ise Soluduğum Hava ve Into the Wild isimli projelerde kendisini göstermiştir.

2008 yılında ki Hızlı Yarışçı ile ilk başrol deneyimini üstlenen Emile Hirsch, aynı yıl Milk isimli sinema filminde de Cleve Jones karakterine hayat vermiştir. 2009 yılında Özgür Woodstock isimli filmde de Billy karakteri ile karşımıza çıktı.

Tekrar 2 yıllık bir ara veren ve bu süreçte üniversite eğitimini tamamlayan Emile Hirsch, 2011 yılında Katil Joe ve Karanlık Saat gibi iki farklı ve önem arz eden projeler ile tekrar beyaz perdeye çıktı. 2012 yılında da Vahşiler isimli sinema filminde Spin isimli karaktere hayat vermiştir. 2012 yılında yer aldığı Yaşamın Kıyısı isimli sinema filmi ile ününe ün katmıştır. 2013 yılında ise Bonnie & Clyde isimli dizide Clyde Barrow olarak karşımıza çıkmıştır. 2015 yılında da 10,000 Saints ve Just Jim isimli sinema filmleri ile karşımıza çıkmıştır.

2016 yılında ise 3 farklı sinema filmleri ile hayranlarının karşısına çıkacak olan Emile Hirsch, The Autopsy of Jane Doe, The Runnaround ve Vincent N Roxxy isimli filmlerle sevenlerini etkilemeyi düşünüyor! Aynı zamanda Hayali Kahramanlar isimli sinema filminde ise ortak yapımcı görevini üstlenmiştir.

Aynı yıl Hayali Kahramanlar isimli filmde Drug Day Afternoon isimli şarkıyı seslendirmiştir. 2007 yılında da Into the Wild isimli sinema filminde ve 2013 yılında da Yolların Prensi isimli sinema filmlerinde şarkılar seslendirmiştir.

Her geçen gün kariyerinde daha sağlam adımlarla ilerleyen Emile Hirsch, günümüz oyuncuları arasında önemli ve sevilen bir yere gelmiş ve bu aşamada da sıkı yükselişini sürdürmeyi ihmal etmemektedir.

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

Sadece üyeler yorum yapabilir ve tüm yorumları okuyabilir. Giriş Yap - Kayıt Ol