Margot Robbie

Margot Elise Robbie, 2 Temmuz 1990’da Gold Coast, Queensland’de dünyaya geldi. Annesi Sarie Kessler bir fizyoterapist ve babası emekli bir çiftlik sahibiydi. Bir kız iki de erkek kardeşi var. Bunlardan biri Gifted (2015), I.C.U. (200) ve People You May Know (2015) filmleriyle bilinen Cameron Robbie. Robbie ve kardeşlerini anneleri Sarie tek başına büyüttü. Babasıyla neredeyse hiç görüşmüyor. Büyürken zamanının yarısını sahilde yarısını da büyük anne ve babasının Dalby’deki çiftliğinde geçirdi. Robbie geçimini sağlamak için 16 yaşındayken aynı anda üç işte birden çalışıyordu. 2007’de mezun olduğu Somerset Collage’da drama okudu. Robbie 17 yaşındayken profesyonel oyunculuğa başlamak için Melbourne’e taşındı. Robbie, I.C.U (2009) ve Vigilante (2008) sinema filmleriyle 2007 yılında profesyonel olarak oyunculuk yapmaya başladı. Bir seçmede yönetmeni performansıyla etkiledikten sonra, henüz bir menajeri yokken I.C.U’nun başrolünü aldı. Robbie ayrıca The Elephant Princess (2008) ve City Homicide (2008) filmlerinde misafir oyuncu olarak yer aldı ve reklamlarda da oynadı.

Robbie, Haziran 2008’de Donna Freedman’ın Neighbours’unda oynamaya başladı. Karakter başta bir misafir roldü fakat kısa sürede düzenli bir role sahip oldu. Digital Spy’a verdiği bir röportajda seçmelerden hemen sonra erkek arkadaşıyla Kanada’ya kayak tatiline gittiğini fakat rolü aldığını öğrenince iki gün sonra dönmek zorunda kaldığını söyledi.

2009’un başlarında Robbie çeşitli Network Teen promosyonlarında, popüler Avustralyalı yüzleri temsilen yer aldı. Temmuz 2009’da Network Ten şovu Talkin’ ‘Bout Your Generation’da “Y Jenerasyonu” misafir yerini doldurdu. Robbie ayrıca National Youth Week kapsamında kayıp insanlar için bir Gençlik Elçisi oldu. Aynı yıl, Avustralya’nın Logie Ödüllerinde En Popüler Yeni Kadın Yetenek için aday gösterildi. Ayrıca Nickelodeon Kids Choice Ödüllerinde En Sevilen Kadın için de aday gösterildi. 2010 Eylülünde Robbie, Hollywood’da bir oyunculuk kariyeri yapmak için Neighbours’daki üç yıllık serüvenini bitirdiğini duyurdu. Final sahneleri 26 Ocak 2011’de yayınlandı ve o yılın Nisanında Robbie Logie Ödüllerinde En Popüler Kadın Oyuncu için aday gösterildi. Mayıs 2012’de Robbie, Domhnall Gleeson, Rachel McAdams ve Bill Nighy ile beraber Richard Cutris’in romantik komedisi About Time (2013) ekibine katıldı. Film, pozitif eleştiriler aldı ve 12 milyon dolarlık bütçesiyle 87 milyon dolar hasılat yaptı. 25 Aralık 2013’te yayınlanan Para Avcısı (2013) filminde Leonardo DiCaprio, Jonah Hill ve Matthew McConaughey ile beraber rol aldı. Film oldukça olumlu eleştiriler alırken dünya çapında 392 milyon dolarlık hasılatıyla ticari bir başarı oldu. Sonrasında film Akademi Ödüllerine aday gösterildi. MTV Film Ödüllerine, En İçi Çıkış Performansı dalında aday gösterildi ve En İyi Yeni Oyuncu dalında Empire Ödülünü kazandı.

2015’te Robbie Will Smith ile beraber karanlık romantik komedi Focus’ta (2015) rol aldı. Film 27 Şubat 2015’te yayınlanıp karmaşık eleştiriler alırken Robbie’nin performansı övgü topladı. 2015’te Robbie BAFTA Yükselen Yıldız Ödülüne aday gösterildi. Ayrıca aynı yıl Z for Zachariah’ın film uyarlamasında Chris Pine ve Chiwetel Ejiofor ile beraber Ann Burden karakterini canlandırdı. Film Yeni Zelanda’da çekildi. Ayrıca Michelle Williams, Matthias Schoenaerts ve Kristin Scott Thomas ile beraber Suite Française (2015) filminde yer aldı.

Robbie, Inside Film Magazine dergisinin Yükselen Yetenekler özel sayısında 25 yeni Avustralyalı oyuncu ile beraber yer aldı. Ayrıca, Vanity Fair dergisinin 20. Yıl Hollywood Nüshasında kapakta yer aldı. Maxim’in 2014’deki “Seksi 100” listesinde 22. sırada yer aldı.

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

Sadece üyeler yorum yapabilir ve tüm yorumları okuyabilir. Giriş Yap - Kayıt Ol
  1. crazy margot says:

    bu kadın bir süper ya şu kadını çok seviyorum sırf bunun için avustralyaya gidicem