Olivia Munn

Olivia Munn, 3 Temmuz 1980 yılında Amerika’nın Oklahoma eyaletinde dünyaya geldi. Amerika’nın Güney kasabasında yaşayan ve çocukluğunu burada geçiren Olivia Munn, henüz o 2 yaşındayken annesi ve babası boşandı. Daha sonra ise üvey babası tarafından yetiştirildi. Üvey babası Hava Kuvvetlerinde bir servis teknisyeniydi.

Üvey babasının işi sebebiyle bir dönem Japonya, Çin gibi pek çok ülkede yaşadı. Aile sonunda Amerika’ya döndükten sonra Olivia Munn, oyunculuk hevesi sebebiyle Los Angeles’e taşındı.

İlk projesi ile 2005 yılında The Road to Canyon Lake oldu. Burada ki oyunculuk performansıyla beraber 2 yıl kadar süren Beyond The Break isimli dizi de Mily Acuna rolü ile karşımıza çıktı. Daha sonra ise 2007 yılında Big Stan isimli filmde ufak bir rol aldı.

2008 yılında The Slammin’ Salmon isimli proje ile sinema dünyasına ilk adımını atan Olivia Munn, 1 sene sonra da dave Knoll Finds His Soul isimli TV filminde rol aldı. Ayrıca 2009 yılında Greek isimli TV dizisinde ve Slasher School isimli TV dizilerinde de birkaç bölüm konuk oyuncu olarak yer aldı.

2010 yılında Çılgın Bir Gece, Accidentally on Purpose isimli dizi ve filmlerde rol alan Olivia Munn, 2010 yılının son çeyreğinde Iron Man 2’de yer alarak oyunculuğunu tanınır bir hale getirdi. Zira burada ki Chess Roberts rolü o dönem eleştirmenler tarafından da tam not aldı.

2010-2011 yılları arasında 2 sezon kadar süren Perfect Couples isimli TV dizisi ile oyunculuğa geri dönüş yaptı. 2011 yılının sonlarında gösterime giren Mucizeyi Kadınlar Yaratır isimli sinema filminde de Momo Hahn rolü ile karşımıza çıktı.

2012-2014 yılları arasında süren Haber Stüdyosu isimli dizi de rol alan Olivia Munn, ayrıca 2012-2013 yılları arasında 2 yıl kadar süren New Girl isimli 2 farklı proje de oyunculuğunu sergiledi. Bu süreç zarfında ise Bizi Kötülerden Koru isimli bir sinema filminde de rol aldı.

2015 yılında Üçkağıtçı Mordecai filminde Georgina rolü ile karşımıza çıkan Olivia Munn, aynı yıl Miles from Tomorrowland isimli dizide rol alsa da, dizi birkaç bölüm sonra son buldu.

2016 yılının ilk çeyreğinde Zor Biraderler 2 ve Zoolander 2 isimli filmlerde boy gösterdi. Ayrıca ikinci çeyreğinde Three Seconds projesi ile karşımıza çıkacak.

2016 yılının son dönemlerinde gösterime girmesi planlanan ve milyarlarca fanı olan X-Men serisinde X-Men: Apocalypse isimli filmde de karşımıza Besty Braddock rolü ile karşımıza çıkacak.

Olivia Munn, ayrıca video filmlerine senaryo yazarlığı yapmaktadır. 2008 yılında Attack of the Whoa! isimli video filminin senaryosunu yazan ve kendisini temsil eden Olivia Munn Presented by TheDailyLowdown.com isimli sitenin de tanıtım senaryosunu yazmıştır.

Oyunculuğa adım atmadan önce Nike, Pepsi, Hewlett Packard ve Neutrogena gibi markaların modelliğini yapmıştır.

2010 yılında Maxim dergisinin “En ateşli 100 kadın” sıralamasında 8. sırayı elde etmiştir. 2 yıl sonra aynı listede 2. sırayı elde etmiştir. Şuan ise hayatını Los Angeles’de sürdürmekedir.

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

Sadece üyeler yorum yapabilir ve tüm yorumları okuyabilir. Giriş Yap - Kayıt Ol