Akrep Kral Serisi
Akrep kral 2002
IMDb 5.5 92 dk 7+
ABD, Almanya, Belçika
Chuck Russell
Dwayne Johnson, Michael Clarke Duncan, Steven Brand
1
Akrep Kral 2: Savaşçının Yükselişi 2008
IMDb 3.8 109 dk PG-13
ABD, Güney Afrika, Almanya
Russell Mulcahy
Karen David, Michael Copon, Simon Quarterman
Akrep Kral 3: Kurtarmak İçin Savaş 2012
IMDb 3.7 105 dk PG-13
ABD
Roel Reiné
Bostin Christopher, Dave Bautista, Tanapol Chuksrida
4
Akrep Kral 4 Güç Peşinde Türkçe Dublaj 2015
IMDb 4.1 105 dk PG-13
ABD
Aksiyon, Macera
Mike Elliott
Ellen Hollman, Victor Webster, Will Kemp
15
Akrep Kral 5: Ruhlar Kitabı 2018
IMDb 4.6 102 dk PG-13
ABD
Don Michael Paul
Nathan Jones, Pearl Thusi, Peter Mensah, Zach McGowan

“Akrep Kral” serisi, 2002 yılında başlayan bir fantastik film serisidir. Seride, Mısır mitolojisi ve antik dönem anlatılarından esinlenilerek kurgulanan bir hikaye anlatılmaktadır.

Serinin ilk filmi, “The Scorpion King” (Akrep Kral), Dwayne “The Rock” Johnson’ın başrolünde yer aldığı bir aksiyon-macera filmidir. Film, Antik Mısır’ın ardından geçen bir hikaye anlatmaktadır. Büyücü Memnon’un ordusu, diğer halkları fethederek güçlerini arttırmaktadır. Fakat bir grup isyancı Memnon’un ordusuna karşı ayaklanır ve liderleri Mathayus (The Rock) büyük bir mücadele sonrasında Memnon’u yenerek halkının özgürlüğünü kazanır.

Serinin ikinci filmi, “The Scorpion King 2: Rise of a Warrior” (Akrep Kral 2: Bir Savaşçının Yükselişi), 2008 yılında çekilmiştir. Film, serinin ilk filminden önceki dönemi anlatır ve Mathayus’un gençliğine odaklanır. Film, genç Mathayus’un babasının öldürülmesi sonrası intikam almak için efsanevi bir savaşçı olmaya karar vermesini anlatmaktadır.

Serinin üçüncü filmi, “The Scorpion King 3: Battle for Redemption” (Akrep Kral 3: İntikam Savaşı), 2012 yılında çekilmiştir. Filmde Mathayus, bir mısır prensesi tarafından görevlendirilerek bir köle ordusunu özgürleştirmek için mücadele eder.

“Akrep Kral” serisi, aksiyon sahneleri ve etkileyici görsel efektleri ile dikkat çeken bir seridir. Serinin ilk filmi, ayrıca popüler bir karakter olan Akrep Kral’ın ortaya çıkışını anlatması nedeniyle özellikle ilgi çekicidir.

Oyuncular